Uudised

Meditsiiniriided – mida ja kuidas valida?

Üks esimesi ja olulisemaid asju, mida patsient kliinikusse või raviasutusse sisse astudes märkab on meditsiinitöötate riided. Ühtses ja puhtas rõivastuses meditsiinitöötajad loovad usaldusväärse ja asjatundlikku mulje. Arsti välimus on tema visiitkaart!
Mõned tervishoiukliinikud kasutavad osakondade rollide ja positsioonide määramiseks konkreetseid värve. Teised pakuvad oma töötajatele vormiriietuse valimisel suuremaid võimalusi (tuunika + püksid, tuunika + seelik , kleit jne)
Õigesti valitud meditsiinitöötajate riiete värv, materjal ja lõige pakub rahulolu ning aitab luua meeskonnatunnet. Meditsiiniriided on töötaja igapäevane vorm, siis lisaks visuaalsele väljanägemisele peavad tööriided olema mugavad, funktsionaalsed, praktilised ja kvaliteetsest materjalist.

Meditsiiniriiete valimisel lähtu, et toode oleks:

  • Kasutajamugav ja ergonoomiline
  • Vastupidav ja kergesti puhastatav
  • Kerge
  • Vajadusel vedelikukindel
  • Niiskust imav
  • Hingavast materjalist
  • Piisava arvu lisataskutega
  • Meeldiva disainiga
  • Tarnekindel ehk võimalikud kiired järeltellimused tootjalt

Kulude ja kvaliteedi tasakaalustamine

Enne kui plaanite meditsiiniriideid ostma hakata, tehke kindlasti endale selgeks erinevad materjalid ja nende kvaliteet. Alati ei tähenda kallim hind kvaliteetsemat toodet. Ka taskukohase hinnaga on võimalik leida endale tänapäevastest uudsetest materjalidest pilkupüüdvaid meditsiiniriideid.
Uudsetest materjalidest on meditsiiniriiete ja hooldusriiete puhul hinnatud kergesti hooldatav, pehme, hingav ja keskkonnasõbralik toorpuidust ökokangas TENCEL®! Tencel sisaldusega meditsiiniriideid leiab Taani kaubamärk Kentaur tootevalikust. Tencel® kangast saate lugeda lähemalt SIIT.
Meeles tuleb pidada, et meditsiiniriided on igapäevases kasutamises kokkupuutel haigete inimestega, erinevate kemikaalide ja ka kehavedelikega. See aga tähendab ka sagedamat ja intensiivsemat pesu (60-95C). Valige riided, mis säilitavad värvi, õmblused, riiete vormi ja materjali tekstuuri.
Siinkohal kindlasti on oma osa ka kvaliteetsetel puhastusvahenditel ja pesumaja teenusel.

Mugavus ja funktsionaalsus

Meditsiiniriietel on palju erinevaid lõikeid. Spetsiaalselt naistele, meestele kui ka unisex tüüpi rõivaid.
Naiste meditsiiniriietel on vöökoht natuke kitsam ja rinnaosa avaram. Meeste riietusel laiemad õlad ja laiad varrukad. Ideaalsed meditsiiiniriided peaksid olema piisavalt avarad, hingavad, praktilised ja võimaldama aktiivselt liikuda – lõhikud külgel, erinevad tekstiilikombinatsioonid, vahetükid ja taskud on need, mis tagavad mugavuse ja funktsionaalsuse. Erinevate taskute olemasolu sõltub omakorda meditsiinitöötaja tegevusalast. Rõivaste valimisel kindlasti arvestada, millised taskud on vajalikud – rinnatasku, pliiatsitaskud, peidetud kinnitusega mobiilitasku jne.

Disain ja värvid

Tänapäeval ei ole enam kohustus käia ainult pikkades valgetes kitlites. Eelistatuimad on hoopis värviline kombinatsioon tuunikast ja pükstest. Tuunikate ja pükste valik on lai nii tekstiilide, disaini kui ka värvivaliku poolest. Meditsiinitöötajate tuunikate valikus on tavaliste õlgadel algavate varrukate kui ka kimono tüüpi raglaan varrukatega (ei alga õlal vaid kaelusel) tuunikaid. Lisaks ümara kaelusega, V-kaelusega või püstkraega tuunikaid. Üle pea tõmmatavaid kui ka eest kinnitatavaid tuunikaid.
Meditsiiniriiete värvivalikud on põhimõtteliselt lõputud. Ka praktilisest küljest on värvilised riided eelistatumad kuna tekkinud plekke on lihtsam maha pesta värvilisest kui valgest kangast.
Uuringutel selgeks tehtud, et roheline või sinakasroheline aitab arstidel oma nägemist värskemana hoida, vältida silmade väsimist ja hoida visuaalset nägemist kui erevalge. Seepärast kasutatakse ka operatsioonisaalides pigem rohelisi linu. Tumedamad ja külmemad värvid nagu tumesinine ja tumepunane aitavat patsientidel rahulikumana püsida.
Erinevate värvikombinatsioonidega meditsiiniriided loovad võimaluse eristada osakondi kui jaotada töötajaid rollide ja positsioonide järgi.
Operatsioonisaalides kasutatakase opiriideid, mis on taskuteta, vedelikukindlad ja üle pea tõmmatavad, suurendades niimoodi töötaja turvalisust.
Perearstid, lastearstid, hambarstid jne eelistavad eest trukkide või nööpidega kinni käivaid ja mitme värvikombinatsiooniga tuunikaid ja pükse.
Veterninaarid hindavad üha rohkem üle pea tõmmatavaid tuunikaid kuna see on jällegi turvalisem loomadele ja mugavam töötajale.

Smiletexi valikus on erinevate lõigete, värvilahenduste ja materjalidega meditsiiniriideid – kitlid, tuunikad, pluusid, kleidid, polod, põlled, püksid. Suurused enamikel mudelitel vahemikus 2XS-6XL. Vastavalt tellija soovile pakub Smiletex lisateenusena logode, nimede jne tikandeid kui ka digitaalset ja sublimatsioonitrüki võimalust.

Andke meile oma tänastest või tulevikku planeeritud vormiriiete ostust teada juba täna! Smiletexi müügitiim aitab vajadusel leida just Teile sobivaimad meditsiiniriided, lähtudes asutuse kontseptsioonist, vajadustest ja sobivusest.

Võta meiega ühendust!