Uudised

REFIBRA™ tehnoloogia: Tee rohelisema ja jätkusuutlikuma tuleviku poole

REFIBRA™ tehnoloogia on Lenzing AG poolt välja töötatud uuenduslik lahendus jätkusuutlike tekstiilide tootmiseks. See tehnoloogia rajaneb peamiselt puidust saadud tsellulooskiustel, mis pärinevad vastutustundlikult majandatud metsadest ning ringlussevõetud puuvillajääkidest. Puuvillajäägid muudetakse puuvillapastaks. Kuni kolmandik sellest lisatakse puidust saadud tselluloosile, ning saadud kombineeritud toorainest valmistatakse uusi TENCEL™ Lyocell kiude, millest luuakse kangaid ja rõivaid.

REFIBRA™ tehnoloogia plussid:

  1. Puiduallika kasutamine: REFIBRA™ kiud on valdavalt valmistatud vastutustundlikult majandatud metsade puust. See tagab taastuva ja keskkonnasõbraliku allika, vähendades sõltuvust traditsioonilistest toorainetest.
  2. Ringlussevõetud puuvill: Üks REFIBRA™ silmapaistvaid omadusi on selle kasutamine ringlussevõetud puuvillajääkidest. See tehnoloogia vähendab keskkonnamõju, mis on seotud puuvilla tootmisega, sealhulgas vee ja pestitsiidide kasutamisega.
  3. Suletud ringprotsess: REFIBRA™ kiudude tootmine järgib suletud ringprotsessi, kus enamik kasutatud lahusteid ja vett ringlusse võetakse ja taaskasutatakse. See vähendab oluliselt tootmisprotsessi ökoloogilist jalajälge võrreldes traditsiooniliste tekstiilitootmise meetoditega.
  4. Süsinikujalajälje vähendamine: REFIBRA™ tehnoloogia aitab vähendada tekstiilide süsinikujalajälge, kasutades puiduallikat. Puu fotosünteesi tulemusena salvestab ja sidustab süsinikdioksiidi, muutes selle keskkonnasõbralikuks ressursiks.
  5. Kvaliteetsed kiud: Hoolimata keskkonnasõbralikust suunast, ei tee REFIBRA™ tehnoloogia järeleandmisi kvaliteedis. Selle tulemusena saadud kiud on pehmed ja luksuslikud, sobides mitmesugusteks tekstiilrakendusteks alates rõivastest kuni kodutekstiilideni. Kangas on kerge, pehme, niiskust imav, hingav ja mugav.

Keskkonnamõju ja eelised:

REFIBRA™ tehnoloogia kasutuselevõtt toob kaasa mitmeid keskkonnaeeliseid. Ringlussevõetud materjalide ja vastutustundlikult allikast pärit tsellulooskiu kasutamine aitab kaasa:

  • Ressursside säästmine: Kasutades puidust saadud tsellulooskiudu ja ringlussevõetud puuvillajääke, vähendab REFIBRA™ loodusressursside survet, soodustades jätkusuutlikkust ja vastutustundlikku ressursihaldust.
  • Jäätmete vähendamine: Ringlussevõetud puuvillajääkide kasutamine aitab vähendada tekstiilijäätmete keskkonnamõju, soodustades ringmajandust.
  • Energiatõhusus ja vee säästlikkus: REFIBRA™ tootmisprotsessi suletud ringprotsess tagab ressursside efektiivse kasutamise, minimeerides energiatarbimist ja vee kasutust võrreldes tavaliste tekstiilitootmise meetoditega.

REFIBRA™ tehnoloogia on jätkusuutliku innovatsiooni esirinnas tekstiilitööstuses. Selle pühendumus vastutustundlikult toodetud materjalidele ja puuvillajääkide ringlussevõtule näitab suunda rohkem keskkonnasõbralikele tavadele. Tarbijate nõudluse kasvades jätkusuutliku moe järele avavad tehnoloogiad nagu REFIBRA™ tee rohelisema ja jätkusuutlikuma tuleviku poole tekstiilitööstuses. Nende uuenduste omaksvõtmisega saame ühiselt kaasa aidata tervema planeedi loomisele, samal ajal nautides tekstiilidele omast kvaliteeti ja mugavust.

TENCEL ® ehk teise nimega LYOCELLi kohta saate lugeda meie blogist SIIT